Neden Sertifika Programına Katılmalıyım?

Neden Sertifika Programına Katılmalıyım?

Günümüzde artık pek çok kişi kariyer adımlarını emin atmak ve iş fırsatlarını daha geniş bir çerçevede değerlendirmek için kendini geliştirmek istiyor. Sertifika programları da bu noktada, son yıllarda eğitime ve kariyere verilen öneminde yükseldiğinin bir göstergesi haline geldi.

Sertifika Programları

Firmalar işe alımda, lise ve üniversite diploması, staj ve iş deneyimi gibi konuların yanında, adaylardan çeşitli sertifika ve uzmanlık eğitimi belgelerini aramaktadır. Çünkü iş veren adayların farklı yetenek ve becerilerine göre işe alımlarını gerçekleştirmektedir. Bu noktada mesleki eğitim sertifikası, hem çalışan hem de iş veren için çok önemlidir. Uygulamalı kariyer eğitimleri sonucunda kazanılan bilgiler, kişilerin iş hayatında da pratiğe dökmesini sağlar ve şirket için faydalı görevlerin ortaya çıkmasına neden olur. İşe alımlarda iş veren veya insan kaynakları yöneticisi, adayların sertifika programlarına dikkat eder ve bu sertifikaları da mutlaka değerlendirmeye koyar. Çünkü sertifika programları adayın, işe başvurduğu iş alanına olan bilgi birikimiyle birlikte, o işe olan ilgi ve isteğini de ölçmeye yardımcı olur. Kendinizi hangi sektörde veya alanda kabiliyetli ya da ilgili görüyorsanız o alanda uzmanlaşmak için sertifika programlarına katılabilirsiniz. Sertifika programları yalnızca uzmanlaşmak için değil, aynı zamanda eğitime her zaman açık olduğunuzu işverene göstermek için de faydalı bir yöntemdir.

Neden Sertifika Programına Katılmalıyım?

Dolayısıyla uygulamalı kariyer eğitim programları, yeni iş kapıları açmakla birlikte eğitimi alan kişilerin mesleki hayatında beceri kazanmasında ve profesyonelliğe bir adım daha atmasında oldukça önemli rol oynar. Bunun yanında kursların başarıyla bitirilmesi durumunda kazanılan sertifikalar, iş bulma sürecinde adaylara yardımcı olmakta ve onların şanslarını diğer adaylardan daha fazla arttırmaktadır.

 

 

Türkiye’nin Lider Profesyonel Kariyer Akademisi


Call Now Button