İnsan Kaynakları Ekipleri İçin Dijital İletişim Stratejileri

İnsan Kaynakları Ekipleri İçin Dijital İletişim Stratejileri

Dijital İletişim ve Sosyal Medya Yönetimi’nden bahsedildiğinde konu hep pazarlama ekibinin ve kurumsal iletişim ekibinin bir sorumluluk alanı olarak algılanır. Her ne kadar marka iletişim stratejileri öncelikli olarak bu ekiplerin kapsama alanında olsa da, kanal ekiplerinden insan kaynaklarına kadar şirketlerdeki tüm ekiplerin, yeni iletişim stratejilerini kendi hedefleri doğrultusunda analiz edip kullanmaları artık kaçınılmaz. Gelin bu yazıda İnsan Kaynakları Profesyonelleri için dijital iletişimin ne anlama geldiğine bakalım.

Pazarlama ve Kurumsal İletişim ekipleri ürün ve servis bakış açısı ile marka iletişimine odaklanırken; İnsan Kaynakları ekipleri, şirkete doğru yetenekleri çekmek ve çalışan memnuniyetini sağlamak amacı ile marka değerini arttırmaya odaklanmaktadır. Şirketi “çalışılmak istenen” bir marka haline getirmek, yani bir başka deyişle “İşveren Markası”nı güçlendirmek, İnsan Kaynakları ekiplerinin çizeceği iletişim stratejileri ile mümkün olabilir. İşte burada karşımıza iki ayrı kavram çıkıyor: “İşveren Markalaşması” (Employer Branding) ve “Çalışan Markalaşması” (Employee Branding).

Mustafa İçil

Şirket: Mustafa İcil Danışmanlık Uzmanlık: Pazarlama, Dijital Pazarlama, Dijital Dünya, Marka Yönetimi Deneyim:  1972 doğumlu Mustafa İçil, İstanbul Amerikan Robert Koleji’den mezun olduktan sonra üniversite eğitimini Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünde tamamlamıştır. Daha sonra aynı …

Türkiye’nin Lider Profesyonel Kariyer Akademisi


Call Now Button